Brainspotting

Czym jest Brainspotting?

Brainspotting (BSP)jest innowacyjną metodą leczenia traumy i jej symptomow. Jej założenia teoretyczne zgodne sąz najnowszymi osiągnięciami neuronauki, co wyjaśnia jejskuteczność i zdolność inicjowania procesówprowadzących do głębokiej i trwałej neuroplastycznej zmiany.

Brainspotting wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, aby dotrzeć do źródeł traumy oraz innych przykrych doświadczeń zapisanych w głębokich strukturach mózgu.Dzięki relacyjnemu dostrojeniu oraz skupionej uważnościw trakcie wpatrywania się w odpowiedni punkt w polu widzenia,czyli w tzw. „Brainspot”- somatycznie i psychofizjologicznie związany z pamięcią doświadczenia traumy, możliwe jest uruchomienie potencjału mózgu do samoleczenia.

 

Wysoka skuteczność oraz szybkie efekty leczeniaspowodowały, że reputacja terapii Brainspotting w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, dzięki czemu stała sięona jedną z najpopularniejszych i poszukiwanych metod terapii. Brainspotting opisywany jest w licznych czasopismach naukowych jako jedna z najskuteczniejszych, obok EMDR, metodpracy z traumą.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z artykułem w języku polskim:
http://diagnozaterapia.pl/images/art_bps.pdf

oraz naukowych opracowań w języku angielskim:
http://www.ipe.edu.pl/przydatne_linki_i_literatura,123.html

 

Patronat nad szkoleniem sprawuje Magazyn
Psychologiczny Bang!"

bang

 

 magazynbang.pl

https://www.facebook.com/magazynbang

https://www.instagram.com/magazynbang/

Please publish modules in offcanvas position.